Webinaria

« wstecz

HR, dokąd zmierzasz?

Relacja z webinarium Klubu HR:

Rok temu polskie działy personalne musiały przełknąć gorzką prawdę: badania ICAN Research wykazały, że HR przesypia swoją szansę na objęcie pozycji strategicznego partnera dla prezesów i zarządów. Czy ten srogo brzmiący wyrok zmobilizował środowisko HR do działania? Czy jego przedstawiciele zdołali w ciągu roku wzmocnić swoje pozycje w firmach i wykazać biznesowe znaczenie podejmowanych inicjatyw? A może wyrok ten stał się przepowiednią rzeczywistości, w której działy HR pogrążone są w papierkowej pracy i nie mają już nawet chęci, by grać pierwsze skrzypce w organizacjach?

Pora spojrzeć prawdzie w oczy! Poznaj trzecią falę wyników badań przeprowadzonych przez ICAN Research na temat przyszłości HR w Polsce. Obejrzyj relację z debaty HBRP i Klubu HR. Dowiedz się m.in.:

  • Dlaczego rola pełniona obecnie przez działy personalne jest inna od tej, jaką one same chciałyby pełnić, i jakie czynniki mają kluczowy wpływ na ten rozdźwięk?
  • Kiedy chcieć znaczy móc, czyli w jaki sposób przedstawiciele HR powinni przejść od ambitnych deklaracji do konkretnych czynów?
  • W jakim stopniu działania HR-owe przyczyniają się do rozwoju biznesu i budowy przewagi konkurencyjnej firm? Dzielimy się najlepszymi praktykami w tym zakresie, które są doceniane przez prezesów i zarządy.
  • Które metody zwiększania zaangażowania pracowników w polskich firmach przynoszą satysfakcjonujące efekty?
  • Dlaczego budowa zaangażowania w miejscach pracy może być punktem wyjścia do rozmów o kluczowej pozycji HR w organizacji?
Uczestniczyłeś w webinarium. Zaloguj się

ZAPROSZENI EKSPERCI:


Jan Woliński

Jan Woliński

dyrektor ds. HR Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji & CIS, krajach bałtyckich i na Ukrainie

Jako dyrektor ds. HR Nutricii Medycznej od 2010 r. dba o rozwój i budowanie zaangażowania pracowników Nutricii Medycznej w Polsce, Rosji, krajach bałtyckich oraz na Ukrainie. Od 20 lat związany jest z grupą DANONE, dla której pracował w różnych krajach na świecie.

Iwona Wencel

Iwona Wencel

właściciel i prezes firmy WNCL Sp. z o.o.

Od ponad 20 lat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania zasobami ludzkimi, w tym przez 10 lat sprawowała funkcje zarządcze w międzynarodowych korporacjach. Ma duże doświadczenie w pracy w branżach: FMCG, farmaceutycznej, finansowej, wydawniczej, przemysłu chemicznego. HR to jej prawdziwa pasja. Od 10 lat prowadzi własną firmę specjalizującą się w outsourcingu strategicznej funkcji personalnej. Pionier wdrażania modelu HR business partneringu w Polsce. Certyfikowany facylitator Master Trainer Institute z dużym doświadczeniem w prowadzeniu sesji strategicznych. Twórca Ogólnopolskiego Centrum Interwencyjnego, pierwszej w Polsce zewnętrznej linii etycznej dla sygnalistów (whistleblowing). W 2009 roku otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku.

Joanna Skoczeń

Joanna Skoczeń

prezes zarządu VanityStyle Sp. z o.o.

Współzałożycielka i prezes zarządu firmy VanityStyle - jednego z liderów rynku świadczeń pozapłacowych w Polsce. Od 10 lat efektywnie kieruje zespołem spółki, budując strategię rozwoju opartą na zaangażowaniu poprzez zaufanie i otwartą komunikację. Zarządzana przez nią firma pomaga polskim pracodawcom wzmacniać wizerunek, przyciągać i utrzymywać talenty oraz zwiększać zaangażowanie pracowników, dostarczając narzędzia motywacyjne z zakresu sportu, rekreacji i kultury.

Doświadczony strateg i praktyk biznesowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania finansami i księgowością w firmach z branży IT, FMCG, doradztwa i konsultingu oraz ochrony środowiska. Autorka artykułów na temat motywowania i budowania zaangażowania kadr oraz ekspert cytowany przez media ogólnoinformacyjne, biznesowe i HR-owe.

Michał Lach

Michał Lach

współwłaściciel firmy eTutor.pl

Współzałożyciel platformy eTutor, gdzie odpowiada za rozwój oferty Flipped Blended Learning.

Uhonorowany przez Ernst&Young tytułem Przedsiębiorca Roku 2009. Dwukrotnie nominowany na Człowieka Roku Polskiego Internetu. Współzałożyciel kilku startupów, między innymi Audioteka.pl i diki.pl. Ekspert od nauczania języków obcych online.

Wcześniej założyciel i wieloletni prezes K2 Internet SA, największej polskiej agencji e-marketingowej, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego

Sofia Saridis

Sofia Saridis

dyrektor HR w Benefit Systems SA

Od kilkunastu lat związana jest z działami HR w różnych organizacjach. Posiada doświadczenie na ryku polskim jak i Europy Środkowo Centralnej w branży FMCG, farmaceutycznej i usługowej. Zanim rozpoczęła pracę w Benefit Systems prowadziła własną firmę doradztwa HR. Specjalizuje się w budowaniu działów HR oraz szeroko pojętym rozwojem.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 22 11 33 444 lub mailowo: infolinia@hbrp.pl aby złożyć zamówienie bądź uzyskać więcej informacji.