SPOTKANIA NETWORKINGOWE

« wstecz

Relacja - Spotkanie Klubu HR we Wrocławiu

Spotkanie Klubu HR we Wrocławiu

Nowe narzędzia dla HR – pod tym hasłem odbyło się kolejne spotkanie Klubu HR. Tym razem we Wrocławiu, tym razem popołudniową porą, tym razem w formie warsztatów. Jakie tematy poruszono podczas wydarzenia?

Członków oraz sympatyków Klubu HR nie brakuje również na Dolnym Śląsku, o czym przekonaliśmy się 29 listopada podczas wydarzenia, które zorganizowano we Wrocławiu. Spotkanie miało formę warsztatową, a zaproszeni eksperci podzielili się z uczestnikami przydatnymi narzędziami biznesowymi, które zaadaptowali do potrzeb działów personalnych.

Wybór tematu spotkania był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskich firm na utalentowanych i lojalnych pracowników. Dzisiaj już ponad 70% firm deklaruje, że znalezienie dobrego pracownika jest znacznie trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Rozwiązaniem bolączek związanych z rekrutacją, zarządzaniem talentami czy employer brandingiem może być potraktowanie tych zadań w sposób sprzedażowo-marketingowy przez działy personalne. Uczestnicy spotkania Klubu HR dowiedzieli się, jak podporządkować swoje działania takiemu podejściu.

Popołudniowe wydarzenie rozpoczęło się warsztatami z budowania ofert wartości prowadzonymi przez Katarzynę Frankowską z grupy Module Plan. Podzieleni na grupy uczestnicy pracowali nad stworzeniem ciekawych propozycji dla potencjalnych kandydatów do pracy w zakresie well being, hygge oraz sharing knowledge. Te trzy aspekty są coraz bardziej istotne nie tylko w kontekście przyciągania pracowników do organizacji, ale również budowania ich lojalności.

Podczas prelekcji Biznesowa świadomość przedstawicieli działów HR: dlaczego jest taka ważna i jak ją pogłębiać? dr Witold Jankowski, redaktor naczelny HBRP i prezes ICAN Institute, przedstawił narzędzia umożliwiające uporządkowanie działań realizowanych przez dział personalny. Zapoznał uczestników z koncepcją modelu biznesowego HR, który w prosty i przejrzysty sposób pomaga uzasadnić, w jaki sposób dział HR tworzy, realizuje i utrwala wartość dla poszczególnych grup pracowników. Ekspert przedstawił również HR Business Model Canvas, dzięki któremu dział personalny może ująć w atrakcyjną formę swój własny budżet, a przy okazji wykazać jego wartość dodaną.

Po krótkiej przerwie odbyła się sesja warsztatowa, w ramach której uczestnicy pod okiem dr. Witolda Jankowskiego uczyli się korzystać w praktyce z nowo poznanych rozwiązań. Celem spotkania było wyposażenie członków oraz sympatyków Klubu HR we wskazówki i narzędzia ułatwiające pokonanie największych wyzwań związanych z rekrutacją i utrzymaniem pracowników. Tradycyjnie już nie zabrakło okazji do wymiany doświadczeń i do networkingu, a także wielu inspiracji i ciekawych pomysłów, które padły zarówno z ust ekspertów, jak i uczestników wydarzenia.

Udział w spotkaniu warsztatowym był bezpłatny, ale obowiązywała wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia Klubu HR we Wrocławiu i polecamy nasze kolejne inicjatywy networkingowo-wiedzowe.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Relacja ze śniadania