SPOTKANIA NETWORKINGOWE

« wstecz

Jak wygrać walkę o talenty? - Śniadanie networkingowe Klubu HR

Ludzie nie są Twoim najważniejszym zasobem. Są nim właściwi ludzie – nie sposób się nie zgodzić ze słowami Jima Collinsa, mimo że w biznesie coraz trudniej o tych właściwych ludzi. Już ponad 50% pracodawców deklaruje, że ma trudności rekrutacyjne, co negatywnie odbija się na ich rozwoju. Niestety, badania prognozujące nie napawają optymizmem – sytuacja ta może się jedynie zmienić na gorsze.

Problemy z rekrutacją są na tyle poważne, że w większości firm pozyskiwanie talentów stało się wyzwaniem strategicznym. Sytuację pogarsza to, że stare metody zarządzania talentami przestały działać: zmienili się zarówno kandydaci, jak i realia konkurencyjne, które wymagają zupełnie innego podejścia. Jak odnaleźć się w warunkach walki o pracowników? Jak nie pogrzebać szans na sukces firmy przez brak rąk do pracy?

Przyciągaj talenty do swojej organizacji! Dołącz do uczestników spotkania networkingowego Klubu HR w Poznaniu, podczas którego poruszymy m.in. następujące tematy:

  • 3 pytania, które musisz sobie zadać, by zidentyfikować tzw. wąskie gardła, dzięki czemu zweryfikujesz przyczyny niezadowalających wyników poszczególnych zespołów
  • 5 kroków według teorii ograniczeń, które pozwolą Ci wyznaczać priorytety rekrutacyjne oraz uporządkować myślenie o barierach rozwoju wynikających z braków kadrowych
  • Supergwiazdy nie są potrzebne wszędzie – gdzie warto zatrudniać pracowników kategorii A, a gdzie wystarczą Ci pracownicy kategorii B? Jak dostosować działania HR do typów zasobów ludzkich?
  • Pora policzyć koszty utraconych możliwości, czyli ile traci Twoja firma przez brak odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach
  • Strategie poszukiwania pracowników wspierających przewagę konkurencyjną Twojej firmy – na czym polega marketingowo-sprzedażowe podejście do rekrutacji? Kiedy employer branding ma sens?

Pamiętaj, że spotkanie networkingowe Klubu HR to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych znajomości. To również szansa na wymianę doświadczeń z zakresu rekrutacji i zatrudniania.

Zgłoś swój udział i buduj z nami społeczność liderów HR!

Agenda


13:30 – 14:00
Rejestracja uczestników
14:00 – 14:15
Przywitanie gości
Agata Tomczyk, ICAN Institute, Klub HR
14:15 – 15:15
Prelekcja
„Rekrutacja na rynku pracy: jak dziś najlepsze firmy zdobywają najlepszych pracowników?”

Andrzej Jacaszek, „Harvard Business Review Polska”
15:15 – 15:30
Zapraszamy na przerwę kawową połączoną z networkingiem
15:30 – 16:30
Debata ekspercka
„Walka o kandydatów czy walka na kreatywność? O nieszablonowych metodach przyciągania talentów w różnych branżach”
16:30 – 16:45
Sesja Q&A + networking

Poznaj naszych ekspertów


Andrzej Jacaszek

Andrzej Jacaszek

wydawca „Harvard Business Review Polska”, wiceprezes ICAN Institute

Doświadczony praktyk biznesu i wykładowca. Większość swojej ponad 20-letniej kariery na wysokich szczeblach zarządzania spędził w pionach sprzedaży i marketingu. Ukończył studia Executive Master of Business Administration, University of Minnesota, Carlson School of Management oraz studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 2004 roku jest wykładowcą w ICAN Institute, od 2006 roku wydawcą „Harvard Business Review Polska”. Specjalizuje się m.in. w zagadnieniach zarządzania strategicznego, sprzedaży, marketingu, ekonomiki przedsiębiorstwa, ekspansji zagranicznej.


Dołącz do uczestników naszego wydarzenia i zyskaj dostęp do ekskluzywnej wiedzy.

Pamiętaj: warunkiem wzięcia udziału w bezpłatnym śniadaniu biznesowym jest wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego.

Zgłoś udział

Administratorem danych osobowych jest: „ICAN Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością” spółka komandytowa, al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa; Grupa Progres Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Grunwaldzka 411, 80-243 Gdańsk Wrzeszcz. Dane będą przetwarzane w celu i zakresie określonym w klauzuli zgody oraz w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług ICAN oraz w celu umożliwienia udziału w spotkaniu. Podanie danych jest dobrowolne. Podającemu dane przysługuje prawo dostępu i poprawienia ich treści..

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Po zgłoszeniu udziału otrzymają od nas Państwo e-mail z potwierdzeniem rezerwacji miejsca oraz dokładny adres spotkania – tylko otrzymanie takiego potwierdzenia gwarantuje udział w wydarzeniu.

W przypadku braku miejsc również przekażemy Państwu stosowne powiadomienie.