Masterlease

Masterlease działa w Polsce od 2001 roku. Wówczas grupa kapitałowa General Motors, włączyła w swoje struktury dwie czołowe polskie spółki zajmujące się leasingiem środków transportu, a także wynajmem długoterminowym i zarządzaniem flotą pojazdów - Futurę Leasing S.A. (rok zał. 1995) oraz Prime Car Management S.A. (rok zał. 1999). W 2010 roku założono również spółkę Masterlease sp. z o.o.

Grupa Masterlease specjalizuje się w leasingu samochodów do 3,5 ton. Pod względem liczebności floty firma jest jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe oraz usługi Car Fleet Management. Grupa zarządza jedną z największych w Polsce flot liczącą ponad 32 000 pojazdów.

Współpracuje z blisko 1000 punktów serwisowych na terenie całego kraju. Firma oferuje usługi skierowane zarówno do dużych, małych i średnich przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. W swojej centrali oraz 16 oddziałach zatrudnia blisko 200 wykwalifikowanych pracowników.

Misją jest spełnianie potrzeb klientów, poprzez świadczenie wysokiej jakości nowoczesnych usług wspierających zarządzanie i rozwój biznesu, polegających na finansowaniu środków transportu jak i zarządzaniu flotą samochodową.

Ekspert:

Katarzyna Sowa

Katarzyna Sowa

Dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi, Masterlease

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze HR, zdobyte m.in. podczas wieloletniej pracy w GK LOTOS na różnorakich stanowiskach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi: od specjalisty, przez HR managera, aż po szefa Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od maja 2017 roku związana jest z Grupą Masterlease, gdzie jako dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi od podstaw buduje dział oraz tworzy procedury i procesy z obszaru HR. W swoim portfolio posiada wiele projektów związanych zarówno z obszarem twardego, jak i miękkiego HR. Wśród nich znajduje się m.in. wdrażanie programów informatycznych w obszarze HR, zmiany wewnętrznych aktów regulujących sprawy pracownicze, wdrażanie standardów i procedur HR (m.in. w zakresie rekrutacji, adaptacji, szkoleń, oceny okresowej) i realizacja programów rozwojowych dla pracowników.

Absolwentka psychologii oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i International Business, posiada również dyplom Executive MBA.